Ambulancia MUDr. Hany Zelenkovej, PhD., MBA

MUDr. Hana Zelenková PhD. MBA

MUDr. Zelenková, PhD., MBA je prezidentkovu Európskej spoločnosti estetickej dermatológie, predsedníčkou Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie, ....

 

S pocitom odhodlania

 
Keď sa povie človek veľkého formátu, mnohí si predstavia muža v zaslúžilej funkcii v Bratislave. Avšak my hovoríme o žene, ktorá svojou profesionalitou a odhodlanosťou predstihla mnohých takýchto mužov aj v malom mestečku zvanom Svidník.

Hovoríme o MUDr. Hane Zelenkovej, PhD, ktorá je prezidentkou Európskej aj Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie ako prvá žena a prvý doktor z postkomunistickej krajiny.

Je autorkou viac ako 520 odborných prednášok a 360 publikácii vo svete i doma. S pocitom odhodlania a s bremenom dôvery, ktorá ležala na jej ramenách sa už v r. 1980 stala najmladšou primárkou kožného oddelenia na Slovensku. Možno práve táto funkcia bola katalyzátorom jej celoživotného úsilia, ktoré ju priviedlo až k založeniu DOSTu ako dermatovenerologického oddelenia sanatórneho typu vo Svidníku v r. 1999.

Už ako dievčatko, narodené vo veľkomeste Brno, po prekonaní kožného ochorenia, vedela, že dermatológia je jej životnou cestou a progresívne myslenie jej úspechom. Život ju nabádal k tomu, aby bola silná a išla za svojimi predstavami. Nehovoríme len o medicíne, ale aj o vášni k cestovaniu a o športovej kariére v mladom veku.

Ako členka Klubu cestovateľov Jiřiho Hanzelku a Miroslava Zikmunda, precestovala celý šíri svet, v ktorom prezentovala svoju prácu, bývalé Československo a súčasné Slovensko. Jej športové aktivity na reprezentačnej úrovni spojené so šermom dokazujú, že táto žena nie je obmedzovaná svojou prácou, naopak práve ňou si rozširuje svoj záber možností.

Celoživotnou cestou estetickej dermatológie a kozmetiky ukázala smer aj svojej dcére dermatologičke MUDr. Júlii Stracenskej, svojou výrečnosťou a vzťahom k ľuďom svojej dcére redaktorke Mgr. Marie Stracenskej a láskou k spoznávaniu krajín sveta svojmu synovi pilotovi Ing. Rollandovi Zelenkovi.

Ak budete mať raz možnosť osobne sa stretnúť s MUDr. Hanou Zelenkovou, PhD., MBA nechajte sa inšpirovať, nechajte sa viesť a ona Vám ukáže, aký je život pestrý.