Počas Euro Melanoma Day 2016 vyšetrili takmer 110 pacientov

 

Európsky deň melanómu podporili v Dermatovenerologickom oddelení sanatórneho typu (DOST) pacienti zo Svidníka aj okolia. Medzi nimi boli deti aj dospelí.

Vo štvrtok 19. mája prebiehala v zdravotníckom zariadení DOST Svidník celodenná akcia Euro melanoma day 2016, ktorá sa týka prevencie rakoviny materských znamienok. Tento ročník sa niesol v príjemnej atmosfére a mal plynulý priebeh. Podľa dermatologičiek MUDr. Dany Klukovej a MUDr. Romany Jurkaninovej sa záujem pacientov o preventívne vyšetrenie v rámci podujatia zvyšuje. Aj v tomto roku podujatia podporilo množstvo ľudí, ktorým záleží na prevencii. Prišli tí, ktorí mali pocit, že ich znamienka alebo škvrny od slnka sú podozrivé a je potrebné nechať si ich prehliadnuť odborníkmi.

 

KOŽNÉ LEKÁRKY: Záujem o prevenciu stúpa

„Myslím si, že vzhľadom k tomu, že je to malé mesto, účasť bola pomerne vysoká. Teší ma, že stúpa povedomie ľudí o akcii a uvedomujú si, že fotoprotekcia (ochrana pred slnečným žiarením) je dôležitá. Pacientov sme poučili o prevencii, ale zároveň sme u niektorých pacientov diagnostikovali aj vážnejšiu diagnózu a určili liečbu,“ myslí si lekárka Jurkaninová. Je podľa nej dobré, ak ľudia prídu na preventívu aspoň raz ročne. „Tieto podujatia by sa mohli organizovať aj viackrát do roka, nielenže je to prínosné a prospešné, ale aj čakacia doba je minimálna a vyšetrenia prebiehajú rýchlo.“ Podobný názor má aj jej kolegyňa, doktorka Kluková. „Dobre to dopadlo, našťastie má veľa ľudí znamienka, ktoré nie sú nebezpečné. Ľudia sa zaujímali o vyšetrenie a prišli v hojnom počte, takže môžeme byť spokojní.“

 

O SVOJE ZDRAVIE SA ZAUJÍMALI STARŠÍ I MLADŠÍ

V dvoch ambulanciách vyšetrili spolu 107 pacientov, ktorí boli oboznámení o tom, ako sa majú chrániť na slnku, prevzali si informačné materiály, vzorky opaľovacích krémov, zľavnené kupóny na nákup kozmetiky v lekárni a zapojili sa aj do súťaže o balíčky značiek Bioderma a La Roche-Posay a propagačný materiál Dostu. Svoje znamienka si nechalo vyšetriť viac žien (84), ako mužov (23). Zapojili sa mladší aj starší, prevažne vo veku od 20 až 70 rokov. Najstaršou pacientkou bola 77-ročná žena a najmladšia účastníčka akcie mala dva roky. Všetkým ďakujeme za návštevu a pokiaľ ste nestihli organizované vyšetrenie znamienok, môžete prísť kedykoľvek počas ordinačných hodín. Vyšetrenia prebiehajú kedykoľvek a sú bezplatné.

 

Mená výhercov zapojených do ankety počas Euro melanoma day 2016, ktorým srdečne blahoželáme k výhre a zároveň prosíme, aby si prišli vyzdvihnúť svoje balíčky do Dostu: 

1. Dávid Labik

2. MUDr. Alica Šafranová

3. PhDr. Zoltán Šafran

4. Miroslava Hanáková

5. Juraj Gibej

6. PharmDr. Danka Šafranová

7. Helena Zelizňaková

8. Peter Mihaľ

9. Simona Sidlarová

10. Valéria Lukáčová

 

PR, DOST Svidník

  

Svidnícke zariadenie DOST má nový unikátny prístroj!

 

Pulverizátor využívajú ako jediní na Slovensku

V DOST Svidník nájdete nový unikátny prístroj. Pulverizátor je u nás zatiaľ jediným svojho druhu, ktorý v našej krajine nikde inde okrem Svidníka nenájdete!

 

„Tento unikátny prístroj je skvelým pomocníkom pre atopikov a psoriatikov. Ide o jediný prototyp na Slovensku, ktorý je okrem Svidníka v niektorých kúpeľných zariadeniach vo Francúzsku,“ uviedla primárka Dermatovenerologického oddelenia sanatórneho typu MUDr. Hana Zelenková, PhD. Jeho montáž v zariadení realizovala piešťanská spoločnosť MEDEXIM, spol. s.r.o.

Pulverizácia vo Svidníku

Pulverizácia ako pravidelné rozprašovanie termálnej vody je jedinečná metóda ošetrovania suchej, extrémne namáhanej, poškodenej a chorej kože. Voda sa liečebne využíva v kombinácii s jemnou masážou špeciálnymi krémami a emulziami, aplikáciou bahenných masiek a zábalov a následným ošetrením postihnutého ložiska a kože. Výsledok sa zlepšuje prenikaním liečivých krémov a prípravkov do kože. Pulverizácia pomáha pacientom s psoriázou, atopickým ekzémom a stavom po popáleninách a jazvách. Využíva sa aj v kombinácii s karboxyterapiou.

                   

PR článok

Pure GOLD COLLAGEN ocenili v Paríži

 

S výrobkom Pure GOLD COLLAGEN dosiahli úspech vo Francúzsku. Stal sa víťazom kategórie Najlepší doplnok stravy prestížnej Anti-aging & Beauty Trophy v Paříži!

 

 

Produkt Pure GOLD COLLAGEN ocenili na kongrese AMEC (Aesthetic & Anti-Aging Medicine European Congress) v Paríži. „V rámci Anti-aging & Beauty Trophy zvíťazil v kategórii Best Food Supplement, čo potvrdzuje jeho kvalitu,“ informoval o mimoriadnom úspechu konateľ, manažér a obchodný zástupca spoločnosti Aesthe-Med s.r.o., Michal Šerý. Pure GOLD COLLAGEN® je čistý doplnok stravy novej generácie, ktorý je až 20-krát účinnejší než kolagénové tablety. Aktívne zložky zasahujú dermis (hlbšiu vrstvu kože) zvnútra, čím aktivujú tvorbu kolagénu. Pokožke to dodáva mladistvejší vzhľad, zvyšuje hydratáciu pokožky, redukuje výskyt vrások  a napomáha zdravému vzhľadu vlasov a nechtov. Obsahuje zmes hydrolyzovaného kolagénu, oleje z boráka lekárskeho, kyseliny hyaluronovej, vitamínov (B6, C, E), stévie, čierneho korenia, zinku, medi a biotínu. Od ostatných kolagenových produktov sa líši tým, že podporuje tvorbu vlastného kolagénu, elasténu a kyseliny hyaluronovej,“ uvádzajú na webovej stránke spoločnosti Aesthe-Med.

 

Tento jedinečný výrobok dostanete aj v našej LEKÁRNI DERMED!!!

 

 

      

 

Prečítajte si niečo 

 

Fantastický úspech primárky Zelenkovej.

V americkej publikácii určenej odbornému štúdiu dostala priestor jej kapitola.

Čítaj na týchto 27 stranách v pôvodnom anglickom jazyku.

 

 

1.strana 2.strana 3.strana 4.strana 5.strana 6.strana 7.strana 8.strana 9.strana 10.strana

11.strana 12.strana 13.strana 14.strana 15.strana 16.strana 17.strana 18. strana

19.strana 20.strana 21.strana 22.strana 23.strana 24.strana 25.strana 26.strana 27.strana

 

 

Zdravie máme len jedno, aj to kožné...

 

Leto je obdobím, kedy si telo vyžaduje väčší prísun tekutín z vnútra, či z vonku.

Používať hydratáciu kože je pre zdravý vzhľad nevyhnutné. Užívajú sa krémy a nemastné hydratačné mlieka, avšak k dobrej výžive patria aj antioxidanty a vitamíny.

V lete vodu vnímame predovšetkým ako zdroj osvieženia - na kúpanie a na pitie a rovnako tak ju vníma aj naša koža.  Zdravá koža potrebuje dostatok hydratácie a to si môžeme zabezpečiť jedine pitím. Vo všeobecnosti vieme, že najlepšie je piť čistú vodu a za prísun tekutín sa nepovažuje káva, či polievka. 

 

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi  sú niektoré naše reakcie  nepochopiteľné  a  priam  hazardom  voči vlastnému zdraviu. Preč sú časy, kedy  čokoládovo opálená pokožka belochov bola známkou dokonalého  zdravia. Vo  svetle dnešných závažných poznatkov o UV žiarení lekári bijú  na poplach a varujú pred nadmernou dávkou prirodzenému slnečnému žiareniu, či žiarenia zo solárií.

Naši  predkovia  iba  tušili,  čo dnes vieme, a síce, že mnoho slnečného žiarenia škodí. Pokiaľ totiž množstvo UV žiarenia prekročí hranice prirodzených ochranných možností, môže nás závažne až nezvratne poškodiť.

Okrem používania rôznych predmetov – slnečníky, čapice so šiltom, slnečné okuliare, iste najväčšiu popularitu a pozornosť si zaslúžia ochranné prostriedky - sunscreeny rôznych druhov (krémy, mlieka, oleje a iné). K základným vlastnostiam ideálnych moderných ochranných prípravkov - sunscreenov patrí: vstrebávanie - absorpcia UV, radiácie (UVA aj UVB) a  fotostabilita na koži.

 

 

Určite sa stretávate na každom kroku s upozornením na pitný režim i ochranu pred úpalom, či spálenou kožou. Tieto upozornenia nie sú náhodné a rovnako sa k ním prikláňame. Zdravie máme len jedno a treba si ho chrániť aj to kožné.

 

MUDr. Hana Zelenkova, Phd.